Separatory olejów

Separator oleju przedsiębiorstwa LNS wykorzystuje opatentowaną technologię oczyszczania oleju PhaSep, której podstawową zaletą jest możliwość nawet dwukrotnego wydłużenia żywotności cieczy chłodzących. Ponadto wyeliminowana jest konieczność stwarzającej zagrożenie wymiany oraz usuwania chłodziwa. Konstrukcja obrabiarek wskazuje, iż wszelkie oleje czy też smary występujące w układach smarowania zostają zmieszane z chłodziwem co skutkuje wytworzeniem bakterii, nieprzyjemnego zapachu oraz substancji drażniących. Z kolei pod względem właściwości mechanicznych wszelkie oprzyrządowanie oraz narzędzia ulegają niszczeniu w wyniku utraty swoich pierwotnych parametrów przez chłodziwo. To właśnie zanieczyszczenie chłodziwa olejem jest najistotniejszym powodem jego zużywania się, ponieważ po wymieszaniu utracone są zarówno parametry smarownicze jak i chłodzące. Dlatego tak istotne jest działanie skutecznego separatora oleju.

Separator oleju wykorzystuje specjalnie opracowane pływaki, które ściągają olej zbierający się na wierzchu wanny obrabiarki. Następnie w momencie przesuwania się płynu w stronę stalowych płytek, olej w kroplach mających rozmiar 20 μm odciągany jest z chłodziwa oraz transportowany jest do górnego filtra separatora oleju PhaSep. W momencie kiedy zebrana ilość oleju jest odpowiednio duża i umożliwia przelanie się przez wykonaną zaporę, jest on odseparowany od czystego chłodziwa. Olej można także regularnie usuwać przez specjalny zawór drenażowy. Chłodziwo jest oczyszczone w 99% i wraca do zbiornika.

Separator oleju - ekologiczne rozwiązania dla przedsiębiorstw produkcyjnych

We wszystkich miejscach, w których wykonuje się prace produkcyjne przy obróbce metalu, z całą pewnością wartą uwagi propozycją może okazać się separator oleju. Jest to urządzenie, dzięki któremu można przedłużyć żywotność stosowania chłodziwa, jednocześnie też doprowadzając do obniżenia kosztów, jakie związane są z jego zakupem, a następnie również i z utylizacją. Takie urządzenia są niezwykle ekologiczne i przyjazne środowisku, a do tego zapewniające zdecydowanie większy komfort pracy na każdej produkcji.

Nasza firma pragnie zaoferować Państwu najwyższej jakości urządzenia, jakimi są separatory oleju. Stawiamy tylko i wyłącznie na produkty z najwyższej półki, dzięki czemu mamy 100% pewność, iż każdy z naszych klientów będzie w pełni zadowolony z dokonanego wyboru.

Jakie cechy posiadają separatory oleju dostępne w naszej ofercie

Nasze urządzenia mają zastosowanie przy wielu maszynach, dlatego też są one tak popularne, tak pożądane i tak często wybierane spośród dostępnych propozycji. Nasze separatory oleju są bardzo proste w montażu, jak również i w samej obsłudze, spełniając potrzeby, oczekiwania i wymagania absolutnie wszystkich klientów. Posiadają one najwyższej jakości filtry, które zatrzymują wióry, odpowiednio chroniąc samą pompę. Są to najwyższej jakości urządzenia, które jesteśmy przekonani, zapewnią skuteczność działania na długie lata dla wszystkich tych firm, które właśnie w takie rozwiązania zainwestują.

Dlaczego warto postawić na separator oleju?

Wydając pieniądze na konkretny zakup, każdy pragnie postawić na rozwiązanie, które okaże się być przede wszystkim niezawodne w swoim działaniu. Czy separator oleju takie zadania spełnia? Jak najbardziej tak. W odpowiedni sposób oczyszcza chłodziwo z oleju, jak również i wszelkich innych zanieczyszczeń. W konsekwencji takie działanie zdecydowanie przedłuża żywotność wszelkich narzędzi i maszyn, jednocześnie też wpływając pozytywnie na samą jakość obróbki. Warto zaznaczyć fakt, iż takie rozwiązanie ogranicza również powstawanie mgły olejowej, usuwa źródło pożywki dla bakterii, dzięki czemu chroni to przed ich dalszym rozwojem. I oczywiście nie można nie wspomnieć o tym, iż separatory oleju wydłużają również okres stosowania chłodziwa i obniżają one koszty i jego zakupu i samej utylizacji.

Jeśli grę wchodzi wybór naszej firmy, jesteśmy przekonani o tym, iż nasz wachlarz produktów i najwyższa jakość usług, pozwoli Państwu zdecydować się na zakupy właśnie u nas.