Tulejki zaciskowe i uchwyty

SRS oraz oprzyrządowanie dla szlifierek

SRS (Opatentowany System Schaublin Kompensujący Bicie Promieniowe) jest uchwytem tulejowym, w którym zaciska się nieobrobiony materiał lub przygotówkę. System ten umożliwia operatorowi dopasowanie współosiowości tulejki w celu uzyskania minimalnego bicia promieniowego, a tym samym doskonałej współosiowości produkowanej części.

Sam pomiar bicia promieniowego RUO, odgrywa niezwykle dużą rolę i znaczenie. Samo bicie promieniowe, a także i bicie osiowe zalicza się do tak zwanej grupy tolerancji bicia. W biciu osiowym elementami tolerowanymi są między innymi linia koła, jak również i obwód. W biciu całkowitym z kolei istotne znaczenie odgrywa powierzchnia boczna, a także powierzchnia czołowa.

Zaciski - tulejki zaciskowe

Ta grupa produktów obejmuje przede wszystkim tulejki zaciskowe stosowane na tokarkach lub maszynach typu Szwajcarskiego (z ruchomym wrzeciennikiem). Tulejki te są stosowane do zaciskania materiału, półfabrykatów lub narzędzi skrawających we wrzecionie głównym, przeciwwrzecionie lub głowicy narzędziowej.

Tulejki zaciskowe stanowią jeden z rodzajów elementu przytrzymującego. Są one rodzajem uchwytu, którego zasadniczą rolą jest tworzenie niejako kołnierza, który to ma przytrzymać dany przedmiot. Jednocześnie też poprzez zasadę ich działania, tworzą one siłę zaciskową. Takie tulejki zaciskowe mogą być stosowane w dwojaki sposób. Z jednej strony mogą one trzymać przedmiot obrabiany, z drugiej z kolei strony samo narzędzie.

Jak taka tulejka zaciskowa wygląda? Posiada ona przede wszystkim otwór przelotowy, a także stronę zewnętrzną w formie stożka. Może ona zostać zaciśnięta wokół pasującego stożka. Sama zasada działania jej niezwykle prosta. Wewnętrzna strona zmniejsza swoją średnicę poprzez delikatne kurczenie się, by w ten sposób stworzyć mocny zacisk na narzędziu lub na przedmiocie, który jest poddawany obróbce. Najlepszymi z dostępnych na rynku produktów są tulejki zaciskowe wykonane ze stali sprężystej, które posiadają jedno lub więcej nacięć, co w znaczący sposób wpływa na łatwość kurczenia się i rozszerzania takiej tulejki.

Wykorzystanie tulejek zaciskowych a obróbka metali

Zajmując się obróbką metalu, bez wątpienia niezwykle istotną rolę odgrywa obecność tulejek zaciskowych. Wśród wielu dostępnych modeli, najbardziej popularnymi są te z chwytem cylindrycznym, ale można również i postawić na tulejki o innym kształcie chwytu, w tym na przykład tuleje kwadratowe, jak również i sześciokątne, ale i nietypowe, które wykonuje się na specjalne zamówienie, według specyfikacji klienta, stworzone dla jego potrzeb, oczekiwań i wymagań.

Rodzaje tulejek zaciskowych Istnieje wiele rodzajów tulejek zaciskowych, w zależności od ich wykorzystania. Według stosowanego systemu zaciskowego, wyróżnia się tak zwane standardowe rozmiary i tutaj wyróżnić możemy między innymi, tuleje zaciskowe ER – 8, ER – 11, ER – 16, ER – 20, ER – 25, ER – 32, ER – 40, jak również i ER – 50. Co oznacza liczba? Określa ona średnicę zewnętrzną tulejki przy czole uchwytu, jaka podana jest w milimetrach. Takie tulejki można wykorzystać między innymi do mocowania narzędzi skrawających, w tym na przykład wierteł, frezów czy też gwintowników, ale również i do trzymania przedmiotów, które są w danej chwili obrabiane.

Urządzenia mocujące

Uchwyty narzędziowe są produkowane zgodnie ze standardami ISO, HSK, jak również standardami Schaublin, które stały się standardami znanymi na całym świecie.

Schaublin produkuje również uchwyty cylindryczne, ze stożkiem Morse’a oraz części adaptacyjne dla maszyn i zastosowań specjalnych. Wszystkie urządzenia mocujące, to najwyższej jakości rozwiązania, jakie jesteśmy przekonani, okażą się być doskonałymi wyborami właśnie dla Państwa.

Akcesoria

Schaublin zajmuje się również produkcją specjalnych zacisków, których wymiary zewnętrzne odpowiadają tradycyjnym tulejkom. Dzięki temu mogą być stosowane na tokarkach, umożliwiając mocowanie specjalnych kształtów, lub średnic.

Asortyment dostępnych produktów jest niezwykle szeroki i różnorodny, co sprawia, że producent ten jest w stanie spełnić potrzeby wszystkich klientów, będących właścicielami linii produkcyjnych, w których kluczowe znaczenie odgrywa skrawanie metalu.

Jeśli poszukują Państwo miejsca, które jest w stanie zaoferować Państwu tulejki zaciskowe, urządzenia mocujące i inne akcesoria będące alternatywą dla tulejek, to jak najbardziej w tym miejscu można otrzymać wszystko to, co okaże się być niezbędne podczas wykonywanej przez Państwa pracy.

O marce Schaublin

Marka Schaublin jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych, jeśli w grę wchodzą narzędzia i urządzenia oraz akcesoria do skrawania. Cechuje ją szwajcarska precyzja, a więc to właśnie, co dla wykonywanych przez firmę wyrobów, odgrywa wartość nadrzędną. Schaublin istnieje na rynku od 1915 roku, a od 2002 roku tworzy dwie niezależne podfirmy. Jedna z nich zajmuje się produkcją tokarek, tokarek CNC, jak również i pionowych centr obróbczych. Druga z kolei tworzy urządzenia zaciskowe i narzędzia zaciskowe, w tym najbardziej popularne tulejki zaciskowe mające niezwykle szerokie zastosowanie i cieszące się bardzo dużą popularnością wśród klientów na całym świecie. Ta niemiecka marka, to absolutnie najlepszy wybór dla wszystkich użytkowników najwyższej jakości sprzętów i tego typu asortymentu potrzebnego przy skrawaniu metalu.

Jeśli zależy Państwu na asortymencie produktów marki Schaublin, to jak najbardziej nasza firma okaże się być dla Państwa najlepszym wyborem, który zapewnia dostęp do szerokiej palety produktów tego niemieckiego, czołowego w swojej branży producenta. My stawiamy na zadowolenie naszych klientów i każdego z Państwa zachęcamy do wyboru naszej firmy, jako sprzedawcy niezbędnych Państwu tulei zaciskowych.